Rumy ekwador

wyśmienita kompozycja

ROMERO & SONS AGED 9 YEARS

Romero & Sons 9 YO to dzieło Johana i Ivanovy Romero, nowego pokolenia stojącego za najstarszą rzemieślniczą destylarnią w Ekwadorze, Romero & Sons. Jest to wyśmienita kompozycja rumu z melasy XO z 9-letnim rumem z trzciny cukrowej. Ten delikatny destylat łączy łagodny profil rumu z melasy z typowym owocowym uderzeniem starzonych rumów z trzciny. Destylowany, starzony i butelkowany w własnych obiektach destylarni w pobliżu stolicy Ekwadoru, Romero & Sons 9 YO to wysoce złożony rum o przyjemnym, długim finiszu.

Romero & Sons 9 YO otwiera się klasycznym, łagodnym ciepłem starzonego rumu z melasy. Śliwki i leśne owoce dominują na początku, by powoli zacząć ustępować miejsca owocowym, trawiastym nutom jego trzcinowego rdzenia. Dobrze zbalansowany, złożony i o długim finiszu, to rum do delektowania się w czystej postaci.

Pojemność: 0,7 dm3
Zawartość alkoholu: 44% vol

dwie generacje

ROMERO & SONS AGED 12 YEARS

Romero & Sons "Two Generations" to doskonale zbalansowana mieszanka dwóch rodzajów rumów. Z jednej strony mamy 12-letnie rumy z alembiku, wyprodukowane przez obecnego mistrza destylacji, pana Johana Romero. Z drugiej strony mamy znacznie starsze rumy z melasy/kolumny, stworzone przez poprzedniego mistrza destylacji, pana Napoleona Romero. Mistrzowsko wykonane, "Two Generations" to flagowy produkt Destilerii Romero & Sons. Stworzony, aby pokazać talent i pasję, z jaką rodzina produkuje rumy od początku XX wieku.

Trunek o ciemno-bursztynowej barwie i pełnym, wyrazistym smaku, Romero & Sons "Two Generations" otwiera się paletą smaków leśnych owoców, skóry i karmelu, stopniowo przechodząc w przyjemne, winne wykończenie. Niezwykle zbalansowany, ciepły i długotrwały, to rum do delektowania się w czystej postaci.

Pojemność: 0,7 dm3
Zawartość alkoholu: 48% vol

pierwsza edycja

YAKU WARI - SINGLE CASK 7YO

Yaku Wari to marka 100% rzemieślniczego rumu z alembiku, pochodzącego z wybrzeża Ekwadoru. Destylowany i starzony w nadmorskiej prowincji Manabi, Yaku Wari jest importowany i butelkowany w UE, bez mieszania, dodatków czy filtracji chłodniczej, co pozwala zachować jego oryginalne właściwości i bujny profil.

Inauguracyjnie butelkowany Yaku Wari to 7-letni rum z serii SINGLE CASK, składający się z 11 beczek rumu starzonego w tropikach. Cała partia została zdestylowana w 2015 roku z rumu z soku trzcinowego, pozyskanego z lokalnie uprawianej trzciny cukrowej z nizin. Fermentacja trwała 8-9 dni, a rum był destylowany dwukrotnie w alembiku, a następnie beczkowany na miejscu z zawartością alkoholu średnio 60%. Używając dziewiczych dębowych beczek w tropikalnym środowisku wybrzeża Ekwadoru, rum przeszedł szybką ewaporację, co wytworzyło wyrazisty, a zarazem delikatny profil. Butelkowany w UE na początku 2023 roku, pierwsza edycja Yaku Wari to autentyczny, rzemieślniczy, starzony w tropikach rum z wybrzeża Ekwadoru.

Pojemność: 0,7 dm3
Zawartość alkoholu: od 48% do 52% vol (w zależności od beczki)